8 miejsc, które warto odwiedzić w czerwcu4 min read

Przygotowaliśmy listę państw, które warto odwiedzić w czerwcu. Prawdopodobnie znajdziesz na niej mniej oczywiste miejsca, które mogą Cię zainspirować do odwiedzin. Jeśli nie wiesz, gdzie polecieć w czerwcu, zanim sezon letni ruszy pełną parą, sprawdź co mamy dla Ciebie.

Europa

1. Albania

Sezon na zwiedzanie Albanii trwa od czerwca do sierpnia. Wtedy właśnie temperatura jest na tyle wysoka, że można połączyć zwiedzanie gór, jak i leżakowanie na plaży. Pomimo wysokiego sezonu, ilość turystów nie jest tak duża jak w przypadku bardzo popularnej Grecji czy Włoszech.

Albania ma zdecydowanie wiele do zaoferowania: malownicze i zabytkowe miasta, archeologiczne zabudowania, nadmorskie kurorty, piękne jeziora oraz potężne zamki. W ciągu dnia temperatura będzie wynosić około 25 stopni, natomiast woda będzie miała przyjemne 21.

2. Bośnia i Hercegowina

Bośnia i Hercegowina zdecydowanie przyciąga więcej turystów niż Albania, ale to wciąż niedoceniane miejsce w Europie. Tymczasem widoki, które tutaj spotkacie są warte odwiedzin! Koniecznie przyjedźcie do miast takich jak Sarajewo, Blagaj i Mostar. W czerwcu spotkacie tu temperaturę 25 stopni.

3. Bułgaria

jezioro w bułgarii

Bułgaria to bardzo popularny kierunek turystyczny, w szczególności w okresie wakacyjnym ze względu na przystępne ceny, wysokie temperatury [26 stopni w czerwcu] oraz kurorty nadmorskie, które kuszą lazurową wodą. Najbardziej popularne z nich znajdziemy w Złotych Piaskach.

Jednak oprócz plażowania, w Bułgarii możemy wybrać się na zwiedzanie historycznego miasta Kopriwsztica, Warny, Melnika. Warto również odwiedzić twierdzę w Bełogradcziku.

4. Czarnogóra

miasteczko nad morzem w czarnogorze

Kolejny kraj bałkański must see. Zarówno miłośnicy odpoczynku nad wodą jak i aktywnego zwiedzania znajdą tu coś dla siebie. Mamy tutaj, z jednej strony wysepkę Świętego Stefana, miasto Kotor, ale także Jezioro Szkoderskie, park Lovcen, góry Dormitor oraz plaże w Budvie i Ulcinj. Do wyboru, do koloru 🙂

W dzień słońce będzie nas grzać do 25 stopni, natomiast woda będzie mieć około 21.

5. Dania

kolorowe kamienice w danii

Ten niewielki kraj zdecydowanie warto zwiedzić w okresie wakacyjnym! Jedną z większych atrakcji jest park rozrywki Legoland – nawet jeżeli nie macie dzieci, to 14 hektarów parku zbudowanego z klocków zrobi wrażenie 🙂

Dania posiada jedne z najczystszych plaż nad Bałtykiem. Dania to również zabytki takie jak Ogrody Tivoli, pałac Rosenborg, zimowa rezydencja Amalienborg i wiele, wiele innych. W czerwcu temperatury tutaj będą oscylować w granicach 20 stopni.

Oceania

6. Polinezja Francuska

plaże polinezji francuskiej

O Polinezji francuskiej duuużo można by pisać – liczy ponad 150 wysp na Oceanie Spokojnym. Chyba wszyscy słyszeli o wyspach takich jak Bora Bora czy Thaiti, ale Polinezja Francuska ma ich znacznie więcej do zaoferowania.

Jeżeli chcemy wypocząć bez tłumu turystów oraz podziwiając krystalicznie czystą wodę, warto wybrać się na wyspy nieco mniej oblegane jak np. Maupiti, Nuku Hiva czy Fakarava, gdzie znajdziemy piasek w kolorze… różowym.

Ameryka Północna

7. Kanada

jezioro w kanadzie

Kanada to drugie co do wielkości państwo świata. Z pewnością nie będziesz się tu nudzić! Oprócz miast takich jak Vancouver, Montreal czy Toronto, warto odwiedzić parki narodowe – Banff National Park i Jasper National Park. Widoki, jakie tam znajdziecie wynagrodzą długą drogę.

W czerwcu temperatura w dzień będzie wynosić około 26 stopni.

Ten artykuł pomoże Ci zaoszczędzić na wynajmie samochodu w Kanadzie.

Afryka

8. Seszele

lazurowa woda na seszelach

Idealne dla miłośników lazurowej wody, białego piasku, leniuchowania i plażowania. W ciągu roku temperatura jest dosyć wysoka, bo aż ponad 30 stopni. Dlatego proponujemy urlop w czerwcu-wrześniu, bowiem wtedy można załapać się na kilka stopni mniej 🙂 Miłośnicy nurkowania [i snorkowania] nie będą się tu nudzić – Seszele mają do zaoferowania piękne rafy koralowe i bogaty podwodny świat.

Od Autora

Bardzo nam pomożesz w docieraniu do kolejnych osób z naszym blogiem, udostępniając ten post swoim znajomym.

Daj znać w komentarzu, jakie miejsca Twoim zdaniem są idealne na urlop w czerwcu 🙂

Miłego dnia!
Monika

Komentarze

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.