10 miejsc, które warto odwiedzić w lutym11 min read

Jambo!
Dobrze Cię tu widzieć ponownie. Kontynuując serię „Gdzie i Kiedy” przeniosę Cię do miejsc, które warto odwiedzić w lutym, gdy u nas za oknem pogoda nie rozpieszcza. Myślę, że wśród nich, znajdziesz coś dla siebie.

Ameryka Południowa

1. Argentyna

argentyna

W lutym w Argentynie jest środek lata. Warto więc rozważyc ucieczkę, aby w pełni rozkoszować się słońcem i ciepłym oceanem. Możesz tutaj posmakować światowej klasy grillowanej wołowiny popijając całkiem niezłe wina. Ten okres w roku to szczyt sezonu, przez co ceny w hotelach mogą być wyższe, szczególnie na początku miesiąca. Im bliżej marca, tym więcej okazji na tanie hotele. Generalnie, kraj należy raczej to tych, w których nie zostawisz fortuny na urlopie.

Średnie temperatury powietrza w Buenos Aires to 29 stopni, natomiast temperatura wody oscyluje wokół 22 stopni.

loty

Bilety lotnicze z Warszawy w regularnych – 2500 – 2700zł za lot w dwie strony.

2. Kolumbia

kolumbia

Kolumbia ostatnimi czasy stała się bardzo popularna za sprawą serialu „Narcos”, w którym toczy się główna akcja. Ten kraj jest jednym z najtańszych krajów na Karaibach. Zdecydowanie warto wybrać ją jako cel podróży, gdy chcesz wypocząć na plaży. To istna mieszanka hiszpańskiej i karaibskiej kultury z pięknymi kolorowymi zabudowaniami.

Średnie temperatury powietrza i wody to 31 i 27 stopni Celsjusza. Z pewnością nie będzie Ci zimno 🙂

loty

Loty do stolicy kraju z Warszawy utrzymują się na poziomie 2200zł+ w cenie regularnej.

3. Dominikana

dominikana

Sezon wysoki w tym tropikalnym kraju to świetna okazja na wypoczynek. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno Ci którzy chcą spędzić czas aktywnie w otoczeniu natury jak i Ci, którzy chcą korzystać z pięknej pogody leżąc na plaży. Hotele na Dominikanie należą do tańszych w tym regionie, co niewątpliwie jest jej atutem. Wygoda za niewielkie pieniądze.

Średnie temperatury powietrza na Dominikanie to 29 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody utrzymuje się na poziomie 26 stopni.

loty

Loty nie należą do najtańszych, natomiast ceny na miejscu rekompensują ostateczny rachunek.

Ameryka Północna

4. USA

usa

Miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić w lutym to Fort Lauderdale na Florydzie. Znajdziesz tutaj piękne plaże, galerie sztuki, świetne restauracje oraz wartą poznania historię miasta. Nie można też przegapić okazji do odwiedzenia parku rozrywki Disney’a, który jest w pobliżu. 3 dni w samym parku to must do, dla każdego, niezależnie od wieku.

Ważne: By wyjechać do USA, musisz posiadać ważną wizę. Jej koszt na chwile obecną to 160$.

Średnie temperatury wody jak i powietrza utrzymują się na poziomie 24-25 stopni Celsjusza.

loty

Loty do Nowego Jorku przeważnie oscylują wokół 1800zł w dwie strony. Fort Lauderdale jest wysunięty bardziej na południe stąd cena jest wyższa. Aczkolwiek często jednak możesz trafić na bilety w cenach 1000-1200zł.

Tutaj znajdziesz aplikacje, które pomogą Ci znaleźć tanie bilety lotnicze: https://www.podroznikzwyboru.pl/narzedzia/multiwyszukiwarki/

Europa

5. Francja

francja

Szczególnie Paryż – od wieków uznany za miasto zakochanych. Jest bardzo popularnym miejscem wyjazdów w lutym. Zwłaszcza w walentynki. Nie będzie to jednak najcieplejsze miejsce do którego możesz się wybrać. Wszechobecne muzea, galerie sztuki czy restauracje wynagrodzą Ci to z nawiązką. Nie zapominajmy też o świetnej kuchni i winach.

Temperatury w Paryżu wynoszą w lutym średnio ok. 3-4 stopni Celsjusza.

loty

Loty kupowane z niewielkim wyprzedzeniem mogą kosztować ok. 200zł. Natomiast jeśli dobrze poszukasz to możesz znaleźć bilety za kilkanaście złotych.

Tutaj mamy dla Ciebie promocje lotnicze w kilkunastu kierunkach i kilkuset terminach: https://www.podroznikzwyboru.pl/promocje-lotnicze/

6. Włochy

włochy

Północna część Włoch robi duże wrażenie, gdy dookoła leży biały puch. Chyba nie trzeba nikogo przekonywać do włoskiej kuchni czy kultury picia wina, gdy tylko jest do tego okazja cały czas. Wenecja i Verona to miasta, które na pewno zachwycą Cię swoją architekturą. Verona to też miejsce Romea i Julii, gratka dla fanów gatunku 🙂

Temperatury w lutym w tej części kraju wynoszą średnio ok. 0 stopni Celsjusza.

loty

Do Włoszech również można bardzo tanio dolecieć. Jeśli trafisz na promocję to lot w dwie strony zamknie się w mniej niż 100zł. Standardowo jednak ceny oscylują na poziomie 200zł+.

Azja

7. Sri Lanka

sri lanka

Kraj, który nie jest jeszcze bardzo popularnym kierunkiem podróży, przez co możesz naprawdę odetchnąć i cieszyć się otoczeniem. W lutym warto wybrać się na zachodnie wybrzeże, ponieważ w tym okresie jest tam bardzo spokojnie i słonecznie.

Ze średnią temperaturą powietrza na poziomie 33 stopni Celsjusza i wodą o temperaturze 28 stopni wybór aktywności jest bardzo prosty:)

loty

Bilety lotnicze z Warszawy do stolicy Sri Lanki w regularnych cenach wynoszą ok. 2200-2300zł

8. Hongkong

hongkong

Gratka dla osób lubiących nowoczesną architekturę. Miasto robi niesamowite wrażenie. Drapacze chmur mogą sprawić, że poczujesz się bardzo malutki. Poza miastem możesz cieszyć się pięknymi plażami czy szlakami nadającymi się na długie wędrówki.

Temperatury jakich możesz się spodziewać w lutym, to średnio 20 stopni w ciągu dnia oraz 19 stopni temperatury wody.

loty

W ogóle się nie wysilając możesz znaleźć loty do Hong Kongu za mniej niż 1800zł w dwie strony. I to bardzo dobrymi liniami.

Tutaj znajdziesz porównywarki noclegów z których sam często korzystam: https://www.podroznikzwyboru.pl/narzedzia/noclegi/

9. Singapur

singapur

Podobnie jak Hongkong, Singapur ma do zaoferowania wielkomiejski ogrom. Parki rozrywki, galerie handlowe czy sławna Marina Bay ze swoim pokazem świateł. Niesamowite miasto, które zdecydowanie warto odwiedzić i spędzić w nim co najmniej kilka dni. Co prawda w lutym jest tutaj sezon deszczowy, aczkolwiek pada mocno, ale krótko, po czym wychodzi słońce.

W Singapurze znajduje się też najlepsze lotnisko na świecie. W ogromnym kompleksie lotniskowym znajdziesz nawet prawdziwe miasteczko Harrego Potter’a!

Temperatura w lutym utrzymuje się na poziomie 31 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody średnio wynosi 28 stopni.

loty

Dolecieć tutaj można z Warszawy za ok. 2200zł w dwie strony.

Australia i Oceania

10. Australia

australia

Cóż to jest za kontynent, cóż za kraj. Luty to idealna pogoda by odwiedzić przepiękne miejsca, które Australia ma do zaoferowania. Kraj wielkości Europy, a zamieszkuje w nim mniej osób niż w Polsce. Zwierzęta nie są tutaj zbyt przyjaźnie nastawione do człowieka, ale to nie znaczy, że na każdym kroku stoi jakiś pająk gotowy do ataku…prawda?

Nie sposób określić średnią temperaturę dla tak olbrzymiego obszaru, dlatego weźmy jako przykład Sydney. Temperatura powietrza to ok. 26 stopni Celsjusza, natomiast temperatura wody wynosi 20 stopni.

loty

Niestety, Australia nie jest jednym z tych miejsc do którego można tanio się dostać, ani tym bardziej tanio spędzić czas na miejscu…

Od autora…

Mam nadzieję, że ten artykuł okaże się dla Ciebie przydatny i znajdziesz coś dla siebie o tej porze roku.

Ceny podane powyżej były sprawdzane w dniu pisania tego artykułu, więc mogą być lekko zawyżone. Co oznacza, że nawet rezerwując bilety z 3-4 tygodniowym wyprzedzeniem, jesteś w stanie dolecieć w 80%+ miejsc za niecałe 2500zł w dwie strony. A jeśli trochę poszperasz w sieci, znajdziesz bilety tańsze przynajmniej o 30% od tych cen, które widzisz powyżej.

Chciałbym Cię prosić o podzielenie się informacjami, które znalazłeś na blogu ze znajomymi, którzy także dzielą pasję do podróży.

Dzięki, że jesteś. Zaglądaj częściej:)

Wysoka piątka!

Komentarze